Tenis – Wimbledon: Muguruza z drugim tytułem wielkoszlemowym!

Garbinie Muguruza po finale z Amerykanką Venus Williams zdobyła drugi wielkoszlemowy tytuł w karierze, 23 lata po tym jak Conchita Martinez wygrała jako pierwsza Hiszpanka Wimbledon, wówczas pokonała Martinę Navratilovą!

23-letnia Hiszpanka Garbinie Muguruza pokonała w finale o 14 lat starszą Venus Williams 7:5, 6:0. Pierwszy set meczu stał na niesamowitym poziomie. Panie z minuty na minuty grały coraz bardziej agresywniej, częściej ryzykując przy najważniejszych piłkach. Kluczowy moment tego finału był przy stanie 5:4 w I secie, kiedy Hiszpanka serwując obroniła dwa break-pointy. Od tego momentu Amerykanka, dla której był to 16. wielkoszlemowy finał kondycyjnie osłabła, a Muguruza grała do końca spotkania na najwyższym poziomie, nie oddając już Williams ani jednego gema.

Przed rokiem Muguruza wygrała Roland Garros po finale z Sereną Williams, dziś dołożyła drugi tytuł wielkoszlemowy, drugi dla Hiszpanii!