Tenis – Wimbledon: Piękna 6-tka Martiny Hingis!

7 maja 1995 roku Martina Hingis zdobyła swój pierwszy tytuł w turnieju rangi WTA (w grze podwójnej z Gigi Fernandez w Hamburgu). Ponad 22 lata później niesamowita Szwajcarka nadal bryluje na największych arenach tenisowego świata. Dziś po raz szósty grała w finale miksta turnieju wielkoszlemowego i po raz szósty odniosła triumf – tym razem w parze z reprezentantem gospodarzy Jamie Murrayem.

Co ciekawe, przed dzisiejszym finałem gry mieszanej statystyki słynnej Szwajcarki pokazywały pięć wielkoszlemowych tytułów zdobytych… tylko z reprezentantami Indii. Jeden tytuł Hingis zdobyła w parze z Maheshem Bhupathim, cztery pozostałe z Leander Paesem. Złożyły się na to dwa triumfy w Australian Open i po jednym w French Open, Wimbledonie i US Open. Dziś na zielonej trawie Hingis grała jednak w parze z Brytyjczykiem Jamie Murrayem, który w grze mieszanej odniósł w swojej karierze tylko jeden triumf, a było to równo 10 lat i 9 dni temu w parze z Jeleną Jankovic.

Dziś rywalami szwajcarsko-brytyjskiej pary byli Heather Watson i Henri Kontinen. W pierwszym secie już po czterech gemach każda z par miała na koncie po jednym przełamaniu i było 2:2. Wtedy to obie pary wygrały po jednym gemie przy swoim serwisie, a w 7. gemie Hingis i Murray przełamali rywali do 30, kończąc seta kilka minut później wynikiem 6:4. Drugi set okazał się być ostatnim w tym spotkaniu, a jedyny wykorzystany break-point udało się zaliczyć szwajcarsko-brytyjskiej parze przy stanie 3:3, kiedy to ponownie wygrali do 30. Chwilę później na tablicy świetlnej widzieliśmy dwa identyczne wyniki w obu setach i Wimbledon 2017 oficjalnie przeszedł do historii!

Martina Hingis (Szwajcaria) / Jamie Murray (Wielka Brytania) – Henri Kontinen (Finlandia) / Heather Watson (Wielka Brytania) 6:4, 6:4