Tenis – Wimbledon: Polsko-brazylijska para nadal bez porażki na trawie!

Łukasz Kubot i Marcelo Melo znakomicie rozpoczęli tegoroczny Wimbledon. Od początku do końca spotkania z reprezentantami Holandii Wesleyem Koolhofem i Matwe Middelkoopem grali bardzo dobrze i starcie zakończyli w trzech setach.

Nie ma co ukrywać, że jeśli chodzi o grę podwójną, największe nadzieję na sukces w londyńskim turnieju można liczyć w wypadku Łukasza Kubota. Polak wraz ze swoim brazylijskim partnerem Marcelo Melo świetnie rozpoczęli sezon na kortach trawiastych, wygrywając przed Wimbledonem turnieje w Hertogenbosch i Halle. Ich dzisiejsi holenderscy rywale – Wesley Koolhof i Matwe Middelkoop przegrywali w swoich pierwszych spotkaniach zarówno w Hertogenbosch, jak i w Antalyi.

Należy przypomnieć, że w Wimbledonie gra podwójna toczy się do trzech wygranych setów, więc Polak z Brazylijczykiem musieli zużyć trochę więcej sił, niż zwykle by awansować dalej, jednak na korcie w ogóle tak to nie wyglądało. W pierwszym secie faworyci tego meczu przełamali swoich rywali do 0 już w czwartym gemie, ale ku zaskoczeniu wszystkich w kolejnym oddali podanie do 15. Potem gra stała się bardzo wyrównana i o zwycięstwie Kubota z Melo zadecydowało dopiero przełamanie na 6:4.

Dwie kolejne partie miały już dużo bardziej jednostronny przebieg, a drugi set był popisem Kubota i Melo. Siedem wygranych piłek przez rywali, trzy przełamania po stronie Polaka i Brazylijczyka, w efekcie wygrana bez straty gema i prowadzenie 2:0. Trzeci set to wyrównana gra, długie i zacięte gemy, ale tylko do stanu 4:3. Od tego momentu faworyzowana para nie straciła już punktu i pewnie awansowała do kolejnej rundy, wygrywając trzecią partię 6:3.

W kolejnym meczu nasz najlepszy deblista wraz z partnerem zmierzą się ze zwycięzcami spotkania Philippa Petzschnera i Alexandra Peyi z  Robinem Hasse i Dominikiem Inglot. Bez względu na rywali, wydaje się, że to Polak z Brazylijczykiem będą faworytami tego meczu.

Łukasz Kubot (Polska) / Marcelo Melo (Brazylia) – Wesley Koolhof (Holandia) – Matwe Middelkoop (Holandia) 6:4, 6:0, 6:3