Tenis – Wimbledon: Rosyjska demolka w finale debla!

Najpierw morderczy pięciosetowy mecz rozegrali na korcie centralnym Wimbledonu Łukasz Kubot i Marcelo Melo z parą Oliver Marach i Mate Pavic, by potem zrobić miejsca dla dwóch najlepszych par debla kobiecego tegorocznego Wimbledonu. To, co zobaczyli kibice w Londynie zupełnie nie wyglądało na finał. Jekaterina Makarowa i Jelena Wesnina pokonały Hao-Ching Chan z Tajwanu i Monicę Niculescu z Rumunii… 6:0, 6:0! 

Zacznijmy od tego, że organizatorzy najstarszego na świecie wielkoszlemowego turnieju bardzo optymistycznie zaplanowali program gier na przedostatni dzień zmagań. Początek finału debla kobiet był planowany na godzinę 18 czasu lokalnego, a ostatecznie rozpoczął się ponad… 3,5 godziny później, z powodu horroru jaki w finale debla mężczyzn urządzili sobie Łukasz Kubot z Marcelo Melo oraz Oliver Marach i Mate Pavic.

W decydującym pojedynku o tytuł najlepszej żeńskiej pary zmierzyły się Rosjanki Jekaterina Makarowa i Jelena Wesnina, które były rozstawione z numerem drugim oraz rozstawione z „dziewiątką” Tajwanka Hao-Ching Chan i Rumunka Monica Niculescu.

Sam mecz był specyficzny, Pięć gemów kończyło się po grze na przewagi, ale spotkanie zostało bardzo zdominowane przez Makarową i Wesninę. W pierwszym secie rywalki wygrały 18 piłek, co teoretycznie daje niezłą średnią… trzech piłek na jednego gema. W drugim ten wynik był trochę gorszy, bo Chan i Niculescu zwyciężyły 14 piłek, ale ogólnie widać jasno, że rozmiary ogromnego i niepodważalnego zwycięstwa (6:0, 6:0) nie były do końca odpowiednie do przebiegu tego meczu.

Bilans deblowych dokonań Rosjanek jest już dość pokaźny, bo dziś zagrały one szósty wielkoszlemowy finał,  ale było to dopiero trzecie zwycięstwo. Wcześniej triumfowały we French Open (2013) oraz US Open (2014), ponosząc porażki w Australian Open (2014). Wimbledonie (2015) oraz French Open (2016).

Jekaterina Makarowa / Elena Wiesnina (Rosja) – Hao-Ching Chan (Tajwan) / Monica Niculescu (Rumunia) 6:0, 6:0

Radosław Kępys553 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password