Tenis – Wimbledon: Sinusoida w meczu z Janković

Pierwsze rundy bywają trudne. Albo inaczej – przeciwnicy w nich bywają wymagający. Agnieszka Radwańska na początku swoich zmagań z londyńską trawą trafiła na Serbkę – Jelenę Janković. Choć nie jest ona rozstawiona, to jej 17-letnie doświadczenie na seniorskich kortach może świadczyć o tym, że dla Isi wygrana nie była taka pewna. Przynajmniej to zapowiadał pierwszy set. Jak potoczyła się walka?

Biało-Czerwona rozpoczęła turniej od meczu, który zmusił ją do sporego ruchu. Nie było łatwo. Punkt za punkt, gem za gem, nie raz trzeba było wziąć odwet za świetne zagrania Serbki. Po drugiej stronie siatki nie stała zawodniczka, która byłaby tylko przetarciem dla rozstawionej z dziewiątką Polki. Janković potrafi postawić poprzeczkę wysoko. – Tak prezentował się pierwszy set. Był niezwykle wymagający dla naszej reprezentantki. Jednak to, co stało się w drugiej partii, było zaskoczeniem.

Kiedy w dziewiątym gemie Janković wyszła na prowadzenie, przełamując Polkę, nasza reprezentantka musiała grać najlepiej, jak tylko umie. Przegrać pierwszego seta to niby nic takiego, ale na pewno nie w Wielkim Szlemie i nie w pierwszej rundzie. Z trudem, wylewając siódme poty, ale udało jej się odłamać przeciwniczkę. Do drugiej takiej sytuacji doszło przy stanie 5:5. Znów najpierw Serbka zdobyła breaka, ale Biało-Czerwona nie pozwoliła jej wygrać seta tak szybko, zdobywając rebreaka. Po niespełna godzinie doszło do tie-breaka.
Radwańska mimo małych problemów na początku, nie wypuściła w dogrywce seta z rąk, wygrywając 7:3.

W drugim secie sytuacji się zmieniła o sto osiemdziesiąt stopni. Dwa pierwsze podania Janković padły łupem reprezentantki Polski. Serbka dodatkowo nabawiła się drobnej kontuzji pleców, co spowodowało, że grało jej się znacznie trudniej. Po trzech gemach na dziesięć ostatnich piłek, aż dziewięć z nich wygrała Radwańska. Jakby tego było mało, to na koncie Polki znalazło się jeszcze jedno przełamanie. To oznaczało tylko jedno – wygraną Isi, ale za to jaką wygraną! Do zera pokonała tenisistkę po drugiej stronie siatki! To 40. wygrany pojedynek Radwańskiej na kortach Wimbledonu.

Agnieszka Radwańska (POL) – Jelena Janković (SRB) 7:6(3) 6:0