Tenis – Wimbledon: Solidny Janowicz w II rundzie!

131. edycja Wimbledonu rozpoczęła się dla Polaków w najlepszy możliwy sposób. Jerzy Janowicz pokonał mistrza juniorskiego turnieju sprzed roku Denisa Shapovalova i awansował do II rundy! 

Jerzy Janowicz przystępował do spotkania I rundy Wimbledonu w bojowych nastrojach. Jeżeli Łodzianin chciałby szybko wrócić do pierwszej setki rankingu ATP, obecnie zajmuje miejsce 141. i gra przy Church Road dzięki zamrożonemu rankingowi, to wydaje się, że przy dobrym występie w Londynie ma na to szanse.

Spotkanie Polaka i Kanadyjczyka w trzech pierwszych setach miało podobny scenariusz. Bardzo dobrze serwujący tenisiści mieli dosłownie kilka szans na przełamanie podania rywala, ostatecznie wykorzystywali jedną. Polak w premierowej odsłonie meczu, a także w trzecim secie, a Kanadyjczyk urodzony w Izraelu w drugiej partii. Czwarty set zakończył się bez przełamań w tie-breaku, w którym Janowicz dominował i po dobrej, solidnej grze na przestrzeni ponad dwóch godzin rywalizacji pokonał 6:4, 3:6, 6:3, 7:6(2) 18-letniego Denisa Shapovalova i pozostał w turnieju.

O awans do III rundy Łodzianin zmierzy się ze zwycięzcą spotkania pomiędzy Francuzem Lucasem Pouillem, rozstawionym z nr 14., a Tunezyjczykiem Malekiem Jazirim.

Wimbledon, I runda gry pojedynczej:

Jerzy Janowicz (Polska) – Denis Shapovalov (Kanada) 6:4, 3:6, 6:3, 7:6(2)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password