Tenis – Wimbledon: Sukces Matkowskiego!

Marcin Matkowski i Białorusin Maks Mirny awansowali do 1/8 finału na Wimbledonie! Niespodziewanie pokonali dziś jedną z najlepszych deblowych par w historii tenisa, czyli amerykańskich braci Mike’a i Boba Bryanów!

Matkowski i Mirny od początku spotkania wyglądali nieco pewniej od swoich rywali. Skutkiem tego było zdobyte w czwartym gemie przełamanie. Polak i Białorusin serwowali skutecznie i dowieźli przewagę do końca partii. Wygrali seta 6-3.

W drugim secie Amerykanie serwowali znacznie pewniej. Przez długi czas ani jedna, ani druga para nie była nawet zagrożona przy własnym podaniu. Dopiero przy stanie 4-5 i serwisie Mirnego zrobiło się niebezpiecznie. Amerykanie mieli trzy piłki setowe. Polak i Białorusin zdołali się jednak skutecznie obronić, a w kolejnym gemie przełamali rywali. Natępnie obronili swój serwis i byli o jednego seta od niespodzianki!

W trzeciej partii znów długo serwujący pewnie wygrywali swoje gemy. Matkowski i Mirny przerwali jednak tę serię w najlepszym możliwym momencie! Wyszli na prowadzenie 5-4 i byli o cztery punkty od wygrania meczu! W kolejnym gemie oddali rywalom tylko jedną piłkę, więc mogą się już szykować do starcia z Nicholasem Monroe i Artemem Sitakiem, którego stawką będzie ćwierćfinał.

Marcin Matkowski/Maks Mirny (POL/BLR) – Bob Bryan/Mike Bryan (USA) 6-3 7-5 6-4