Tenis – Wimbledon: W kobiecym deblu już bez polskich akcentów

Wczoraj Paula Kania, dzisiaj Magda Linette i Alicja Rosolska. W Wimbledonie w turnieju debla już bez naszych tenisistek.

Wieczorem na londyńskich trawnikach Wimbledonu, gdy słońce powoli zachodziło mecze trwały w najlepsze. W jednym z nich grała Alicja Rosolska. Polka w parze z Japonką Nao Hibino rywalizowała o awans do II rundy debla. Niestety los nie był łaskawy, bo już na początek turnieju polsko-japońskiemu duetowi przyszło grać z dobrymi przeciwniczkami, z Chorwatką Mirjaną Lucić-Baroni oraz Niemką Andreą Petković.

Spotkanie lepiej rozpoczęły Lucić-Baroni i Petković, które już po kilkunastu minutach otworzyły wynik meczu, wygrywając partię otwarcia 6:2. Drugi set pomyśle potoczył się dla Hibino  i Rosolskiej, które w szóstym gemie przełamały rywalki, a po chwili wygrały seta 6:3. W decydującej partii na prowadzenie 3:1 wyszły Chorwatka i Niemka, ale zerwały się jeszcze Polka z Japonką. Przełamały serwis przeciwniczek, zmniejszając straty na 2:3. Niestety dalej rządziły już tylko Mirjana Lucić Baroni i Andrea Petković, które wygrały seta 6:3 i cały mecz.

Jutro Alicję Rosolską czeka spotkanie I rundy turnieju gry mieszanej, w którym gra wespół z Argentyńczykiem Guillermo Duranem. Ich mecz zaprogramowany został na kort nr 6 jako trzeci w kolejności od godziny 12:30. Rywalami będą Amerykanka Sloane Stephens i Australijczyk John Patrick-Smith.

Wimbledon, I runda gry podwójnej

Alicja Rosolska (Polska) / Nao Hibino (Japonia) – Mirjana Lucić Baroni (Chorwacja) / Andrea Petković (Niemcy) 2:6, 6:3, 3:6