Tenis – Wózkarze wywalczyli awans do Finałów Drużynowych Mistrzostw Świata!

Tadeusz Kruszelnicki, Kamil Fabisiak i Krzysztof Brezyna wywalczyli w portugalskiej Vilamoura historyczny awans reprezentacji Polski do Finałów Drużynowych Mistrzostw Świata w tenisie na wózkach!

O prawo startu w Drużynowych Mistrzostwach Świata w Sardynii, które odbędą się od 1 do 7 maja Polacy musieli walczyć w turnieju kwalifikacyjnym. Oprócz naszego zespołu o awans ubiegali się również Szwajcarzy, Litwini, Austriacy, Estończycy, Rosjanie, Węgrzy, Rumuni, Portugalczycy, Irlandczycy, Grecy, Chorwaci i Izraelczycy.

Rywalizacja rozpoczęła się w środę w czterech grupach, a Polacy grali w pierwszej. Za rywali mieli reprezentację Litwy i Szwajcarii. Oba spotkania biało-czerwoni wygrali bardzo pewnie 3:0. Tylko zwycięzcy grup awansowali do półfinałów.

W walce o finał Polska pokonała 3:0 Grecję, a w drugim półfinale Austria była lepsza od Węgrów. W decydującym spotkaniu o awansie do Finałów Drużynowych Mistrzostw Świata polscy tenisiści pokonali Austrię 2:0 (debel nie był rozgrywany). Singlowe pojedynki toczyły się równolegle ze względu na opóźnienia spowodowane deszczem. Najpierw ze zwycięstwa cieszył się Kamil Fabisiak, który 6:2, 6:1 pokonał Nico Langmanna, a chwilę później Tadeusz Kruszelnicki po zwycięstwie nad Martinem Legnerem 6:0, 6:4.

Polacy tym samym potwierdzają znakomitą formę w jakiej obecnie są. Przed meczami w turnieju kwalifikacyjnym do Finałów Drużynowych Mistrzostw Świata Kamil Fabisiak wraz z Francuzem Frederico Cattaneo wygrali turniej deblowy w Biel-Bienne (ITF 3 Series), a Tadeusz Kruszelnicki triumfował w Vilamoura w turnieju singlowym rangi ITF Futures Series!