Tenis – Wspaniała gra Agnieszki Radwańskiej na korcie centralnym Wimbledonu! Polka w IV rundzie!

Wspaniały mecz w III rundzie turnieju rozegrała na korcie centralnym Wimbledonu Agnieszka Radwańska! Polka wygrała ze Szwajcarką Timeą Bacsinszky 3:6, 6:4, 6:1!!

Agnieszka Radwańska przystępowała do spotkania z groźną Szwajcarką po rozegraniu bardzo trudnego spotkania z Amerykanką Christiną McHale w poprzedniej rundzie. Były obawy czy dzisiejszą rywalizację na korcie centralnym wytrzyma fizycznie. Mało tego, że wytrzymała to wraz z upływającym czasem radziła sobie na korcie coraz lepiej.

Przegrała seta otwarcia 3:6, w którym bardziej agresywną tenisistką na arenie głównej Wimbledonu była Timea Bacsinszky. W drugiej partii kluczowy był trzeci gem, w którym to krakowianka przełamała serwis rywalki i do końca seta panie grały gem za gem. 6:4 wygrała Radwańska.

Trzecia odsłona meczu rozstrzygnęła się już na początku, gdy Polka przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie, którego nie oddała już do końca! Ostatecznie w decydującym secie Polka oddała Szwajcarce tylko jednego gema! Ambicja, upór, fantazja Agnieszki Radwańskiej podparte małą ilością niewymuszonych błędów, a także dobrym serwisem spowodowały, że znów mogliśmy cieszyć nasze oczy cudowną jej grą.

W poniedziałek nasza tenisistka rozegra po raz 10. mecz IV rundy na trawnikach Wimbledonu. O awans do ćwierćfinału zmierzy się z Rosjanką Swietłaną Kuzniecową

Wimbledon, III runda gry pojedynczej

Agnieszka Radwańska (Polska) [9] – Timea Bacsinszky (Szwajcaria) [19] 3:6, 6:4, 6:1