Tenis – WTA Birmingham: Ciężki mecz Linette bez „happy endu”

Magda Linette (WTA 75) nie miała szczęśliwego losowania w turnieju WTA w angielskim Birmingham. Już w pierwszej rundzie trafiła na prezentującą wysoki poziom Chinkę Shuai Zheng (WTA 31). Wyrównane spotkanie nie zakończyło się tak, jak byśmy tego chcieli.

Początek spotkania był dla Polki wymarzony – szybko zdobyte przełamanie już w pierwszym gemie. Niestety radość z przewagi trwała krótko, gdyż już w kolejnym gemie Chinka odrobiła stratę, a przy następnym serwisie Linette ponownie przełamała. Nasza reprezentantka zdołała dogonić Zheng i przy stanie 5-5 mogliśmy spodziewać się tiebreaka. Tak się jednak nie stało, gdyż Chinka kolejny raz wygrała przy serwisie poznanianki, kończąc tym samym seta wynikiem 7-5.

Druga partia zaczęła się identycznie, jednak miała nieco spokojniejszy przebieg. Polce znów nie udało się utrzymać przewagi i Chinka doprowadziła do stanu 2-2. W późniejszej części seta obydwie zawodniczki pewnie wygrywały swoje podanie i znów zaczęło „pachnieć” tiebreakiem. Niestety, oprócz tego, że drugi set zaczął się tak jak pierwszy, to również tak samo się zakończył.

Magda Linette (POL) – Shuai Zheng (CHN) 5-7 5-7