Tenis – WTA Birmingham: Rosolska odpadła

Alicja Rosolska w parze z Japonką Nao Hibino odpadły już w pierwszej rundzie turnieju WTA w brytyjskim Birmingham. Przegrały łatwo z utytułowanymi… singlistkami – Dominiką Cibulkovą i Gabrine Muguruzą.

Od początku spotkania znacznie lepiej prezentowała się para słowacko-hiszpańska. Już w drugim gemie spotkania przełamały, a zdobytą przewagę zdołały utrzymać. Przy stanie 2-5 i serwisie pary polsko-japońskiej powiększyły przewagę i zakończyły pierwszą partię.

Drugi set był bardziej wyrównany. Co prawda Muguruza i Cibulkova znów zdobyły przewagę przełamania (tym razem na 3-1), jednak w przeciwieństwie do sytuacji z pierwszego seta, nie zdołały jej utrzymać. W trzech kolejnych gemach serwujące nie były w stanie utrzymać swojego podania. Takich gemów mogło być nawet więcej, jednak przy stanie 3-4 Rosolska i Hibino obroniły dwa break pointy. Niestety, w kolejnym gemie serwisowym Polki i Japonki ta sztuka się nie udała.

Alicja Rosolska/Nao Hibino (POL/JPN) – Dominika Cibulkova/Gabrine Muguruze (SVK/ESP) 2-6 4-6