Tenis – WTA Bogota: Nie będzie finału Linette w deblu

Nie będzie deblowego finału turnieju WTA w Bogocie dla Magdy Linette. Polka wraz z Sarrą Sorribes Tormo (ESP) przegrały w półfinale z Kolumbijką Marianą Duque-Marino i Argentynką Nadią Podoroską 6-4 2-6 8-10.

Pierwszy set rozpoczął się od wygrania pierwszych dwóch gemów przez serwujące. W czwartym gemie Linette z Sorribes Tormo przełamały serwis Kolumbijki i Argentynki oraz objęły prowadzenie 3-1, po czym wygrały swoje podanie i prowadziły już 4-1. Podoroska i Duque Marino jednak dogoniły polsko-hiszpański debel i doprowadziły do remisu 4-4. Kolejne dwa gemy wygrały Linette i Sorribes Tormo wygrywając pierwszego seta 6-4.

Drugi set nie zaczął się dobrze dla polsko-hiszpańskiej pary. Już w pierwszym gemie zostały przełamane, a rywalki wygrały swój serwis i prowadziły 2-0. Do siódmego gema obydwie pary wygrywały swoje gemy serwisowe. Wtedy to Linette i Sorribes Tormo ponownie straciły swój serwis i Południowoamerykańska para prowadziła już 5-2. Szybko potem wygrały swój serwis i drugiego seta 6-2.

Tie-break od początku do końca był bardzo wyrównany. Przy wyniku 4-4 Kolumbijka i Argentynka zdobyły 3 punkty z rzędu i prowadziły już 7-4. Europejki zdołały doprowadzić do remisu 8-8, jednak kolejne dwa punkty wygrały Podoroska i Duque Marino wygrywając mecz i tie-breaka 10-8.

Magda Linette/Sarra Sorribes Tormo (POL/ESP) – Mariana Duque Marino/Nadia Podoroska (COL/ARG) 6-4 2-6 8-10