Tenis – WTA Eastbourne: Szybki koniec polsko-amerykańskiego debla

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Źle rozpoczęła się środa na kortach w Eastbourne dla polskiego tenisa. Gra deblowa z udziałem Alicji Rosolskiej i jej partnerki Raquel Atawo była jednostronna, bo niemieckie rywalki Anna-Lena Groenfeld i Kveta Peschke zaliczyły łatwe zwycięstwo w dwóch setach.  

Dla Polki i Amerykanki mecz I rundy turnieju deblowego w Eastbourne był pierwszym, w którym stworzyły tenisowy duet. Po drugiej stronie siatki stanęły jednak dużo bardziej doświadczone i zgrane Niemki Anna-Lena Groenfeld i Kveta Peschke, mające już w tym sezonie na swoim koncie triumf w Pradze oraz półfinały w Charleston i Stuttgarcie, więc to nasze zachodnie sąsiadki były faworytkami tego spotkania.

I niestety te przewidywania były słuszne. Po słabym pierwszym gemie meczu, Rosolska i Atawo zostały przełamane, ale zaliczyły powrót w czwartym gemie. Aż do tie-breaka oba duety trzymały swój serwis. W nim doświadczenie wzięło jednak górę. Do stanu 4:4 Polka i Amerykanka toczyły wyrównaną grę, ale kolejne trzy punkty i całego seta na konto zapisały Groenfeld i Peschke. Druga partia pokazała, dlaczego to Niemki były zdecydowanymi faworytkami, bo Rosolskiej i Atawo udało się wygrać tylko jednego gema przy swoim serwisie bez zaliczenia przełamania, co skończyło się porażką 1:6.

Anna-Lena Groenfeld (Niemcy) / Kveta Peschke (Niemcy) – Alicja Rosolska (Polska) / Raquel Atawo (USA) 7:6 (7:4), 6:1

 

Radosław Kępys524 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password