Tenis – WTA Finals: Dwa szybkie mecze na początek zmagań

W niedzielę w Singapurze rozpoczęły się zmagania najlepszych tenisistek sezonu, czyli Finały cyklu WTA. Przez lata polscy kibice emocjonowali się w tym czasie występami Agnieszki Radwańskiej, jednak wskutek bardzo słabej gry na przestrzeni 2017 roku Polka nie zakwalifikowała się do tego turnieju. Pierwszego dnia kibice obejrzeli dwa mecze w grupie białej. 

We wspomnianej grupie los skierował na siebie Venus Williams – finalistkę trzech tegorocznych turniejów Wielkiego Szlema, rewelację sezonu Łotyszkę Jelenę Ostapenko, Czeszkę Karolinę Pliskovą i w końcu zwyciężczynię Wimbledonu Hiszpankę Garbine Muguruzę. Turniej  w dalekiej Azji zainaugurowało spotkanie Karoliny Pliskovej z Venus Williams. W tym spotkaniu wyraźnie było widać, że jedna z najstarszych i najbardziej doświadczonych zawodniczek w całej stawce WTA odczuwa trudy ciężkiego, intensywnego sezonu. Kapitalnie grająca rywalka oddała Williams tylko cztery gemy – dwa po każdym z setów i pewnie objęła prowadzenie w grupie białej. Również w dwóch setach skończyło się spotkanie Muguruzy z Ostapenko, ale tam zdecydowanie lepsza była faworyzowana Hiszpanka, wygrywając 6:3, 6:4.

Turniej w Singapurze dopiero się rozkręca. Jutro początek gier w grupie czerwonej, gdzie najpierw na kort wyjdą Rumunka Simona Halep z Francuzką Caroline Garcią, a tuż po nich polscy kibice będą mogli poczuć na korcie trochę rodzimej krwi, bo Caroline Wozniacki podejmie Ukrainkę Elinę Svitolinę.

Trzeba przyznać, ze w tym roku – inaczej jak to miało miejsce w latach ubiegłych – raczej trudno wskazać zdecydowaną faworytkę całej imprezy. Nie ulega wątpliwości, że młoda krew znajduje się w natarciu. Poza Venus Williams, Simoną Halep i Carolną Wozniacką, reszta zawodniczek ma raczej małe doświadczenie w kończących każdy sezon zawodach, niemniej jednak może to świadczyć o tym, że stara gwardia będzie mieć coraz trudniej, o czym mogą przekonać dzisiejsze wyniki.

Karolina Pliskova (Czechy) – Venus Williams (USA) 6:2, 6:2

Garbine Muguruza (Hiszpania) – Simona Halep (Rumunia) 6:3, 6:4

Radosław Kępys540 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password