Tenis – WTA Finals: Mistrzynie olimpijskie mistrzyniami w Singapurze!

Finał debla mistrzostw WTA trwał dłużej o 20 minut niż finał singla. Rzadko się to zdarza, aby bardziej trzymające w napięciu było spotkanie w grze podwójnej o tytuł. Oba mecze uznać można jednak za bardzo dobre widowiska.  Jekaterina Makarowa i Jelena Wiesnina zostały mistrzyniami WTA Finals w Singpurze!

7:6(5), 6:3 triumfowały w decydującym meczu o tytule mistrzyń WTA rosyjskie tenisistki, które kilka miesięcy temu w Rio de Janerio zostawały mistrzyniami olimpijskimi, a później były finalistkami US Open. Ich rywalkami w Singapurze, podobnie jak w Nowym Jorku były Bethanie Mattek-Sands (USA) i Lucie Safarova (Czechy).

Pierwszy set zakończył się po rozegraniu wszystkich możliwych gemów. Lepiej to spotkanie rozpoczęły Amerykanka i Czeszka, które prowadziły 2:0, po chwili jednak mieliśmy remis w pierwszej odsłonie spotkania. Na 4:2 wyszyły Makarowa i Wiesnina, potem miały nawet 5:4 i serwis, jednak zostały doścignięte przez równie utytułowane tenisistki, co one. Rosjanki w tie-breaku prowadziły 3:0, potem przegrywały 4:5, by ostatecznie wygrać go 7:5.

Drugi set potoczył się już znacznie szybciej. Przy stanie 4:3 Makarowa i Wiesnia przełamały podanie Mattek-Sands i Safarovej. Po chwili za czwartą piłką mistrzowską zakończyły spotkanie 7:6, 6:3.

Wcześniej w ćwierćfinale ośmio-zespołowego turnieju deblowego Makorowa i Wiesnina pokonały Czeszki: Andreę Hlavackovą i Lucie Hradecką 6:2, 7:5. Natomiast w półfinale okazały się lepsze od duetu: Martina Hingis (Szwajcaria) i Sania Mirza (Indie), triumfując 3:6, 6:2, 10:6.

W poniedziałek w notowaniu najlepszą deblistką pozostanie Sania Mirza (Indie), na drugim i trzecim miejscu będą odpowiednio Francuzki: Caroline Garcia i Kristina Mladenović.

Masters 2016 Singapur (z pulą nagród 7 mln dolarów)

Finał gry podwójnej:

Jekaterian Makarowa/ Jelena Wiesnina (Rosja) [4] – Bethanie Mattek-Sands (USA) / Lucie Safarova (Czechy) [3] 7:6(5) 6:3

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password