Tenis – WTA Finals Singapur: Wozniacki triumfuje w singlu! Babos i Hlavackova w deblu!

Dunka polskiego pochodzenia wygrywa finał sezonu! Caroline Wozniacki pokonała weterankę światowych kortów – Amerykankę Venus Williams! Czy świetna końcówka tego sezonu to dobry prognostyk na kolejny rok? W deblu zwyciężył węgiersko-czeski duet Timea Babos/Andrea Hlavackova.

Singiel
Spotkanie było z początku wyrównane. Co prawda dwukrotnie (na 3-1 i 5-3) Wozniacki zdobywała przewagę przełamania, jednak Williams skutecznie odpowiadała. Dunka zdołała jednak kolejny raz wygrać gem przy serwisie Amerykanki i tym razem Williams nie miała już możliwości odpowiedzieć. Set zakończył się wynikiem 6-4.

Drugi set był z początku absolutną dominacją Wozniacki. Dunka bardzo szybko wyszła na prowadzenie 5-0, jednak wtedy ręka zaczęła jej drżeć. Zaczęła popełniać błędy, co wykorzystała Venus. Zniwelowała ona stratę dwóch przełamań i mogła wyrównać stan seta na 5-5. Jednakże wówczas Caroline się przebudziła. Dzięki drugiej piłce meczowej wygrała turniej! Wart wspomnieć, że to pierwsze zwycięstwo reprezentantki Danii, w ósmym meczu przeciwko Venus Williams.

Caroline Wozniacki (DEN) [6] – Venus Williams (USA) [5] 6-4 6-4

Debel
W finale debla spotkały się węgiersko-czeska para Timea Babos/Andrea Hlavackova z hlendersko-szwedzkim duetem Kiki Baertens/Johanna Larsson. Spotkanie było bardzo wyrównane. O tym, że pierwszego seta wygrały Bertens i Larsson zadecydowało przełamanie na 6-4.

W drugiej partii na otwarcie gem przy serwisie rywalek wygrały Babos i Hlavackova. Już po chwili stracił jednak przewagę. Ponownie udało im się wywalczyć przełamanie po bardzo długim siódmym gemie. Tym razem zdołały je utrzymać, doprowadzając tym samym do super tiebreaka.

W nim Babos i Hlavackova wyszły na prowadzenie 4-0. Później tę wyraźną przewagę utrzymywały, a ostatecznie jeszcze powiększyły. Super tiebreak wygrały wynikiem 10-5 i mogły się cieszyć ze zwycięstwa w finałowym turnieju sezonu.

Timea Babos/Andrea Hlavackova (HUN/CZE) [3] – Kiki Bertens/Johanna Larsson (NED/SWE) [8] 4-6 6-4 [10-5]