Tenis – WTA Finals Singapur: Znamy półfinalistki

Spotkaniami grupy czerwonej zakończyła się dziś faza grupowa turnieju singla. Znamy więc półfinalistki. Z turniejem pożegnała się już liderka rankingu WTA – Rumunka Simona Halep. Wiemy również to, które pary powalczą o finał debla.

Singiel

W pierwszym z dzisiejszych spotkań Dunka Caroline Wozniacki podjęła Francuzkę Caroline Garcię. Zawodniczka o polskich korzeniach odniosła pierwszą porażkę w tegorocznej edycji tego turnieju, jednak mimo tego wyszła z grupy z drugiego miejsca. Dla reprezentantki Trójkolorowych dzisiejszy triumf również oznaczał miejsce w półfinale, a co więcej wygraną w grupie. Musi ją to tym bardziej cieszyć, biorąc pod uwagę, iż po pierwszym secie nic nie zwiastowało jej zwycięstwa. Wozniacki rozbiła swoją rywalkę 6-0. Garcia zdołała się jednak podnieść i kolejne partie wygrała odpowiednio do 3 i do 5.

Caroline Wozniacki (DEN) [6] – Caroline Garcia (FRA) [8] 6-0 3-6 5-7

W drugim z dzisiejszych spotkań rumuńska liderka rankingu Simona Halep podejmowała Ukrainkę Elinę Switolinę. Zwycięstwo Rumunki mogłoby jej dać półfinał. Switolina również przed dzisiejszym dniem miała szanse na awans, jednak dla niej dodatkowym warunkiem poza zwycięstwem z Rumunką, była porażka Garcii. Zwycięstwo Francuzki sprawiło, że Ukrainka mogła grać bez presji, ale i bez nadziei na półfinał. Brak „ciśnienia” okazał się chyba jednak kluczowy, gdyż reprezentantka naszych wschodnich sąsiadów wygrała pewnie: 6-3 6-4.

Simona Halep (ROU) [1] – Elina Switolina (UKR) [4] 6-3 6-4

W półfinałach singla zmierzą się więc Caroline Garcia z Venus Williams oraz Karolina Pliskova z Caroline Wozniacki.

Debel

Dziś odbyły się też dwa kolejne ćwierćfinały debla. W pierwszym z nich Holendersko Szwedzka para Kiki Bertens/Johanna Larsson podejmowała Australijki Ashleigh Barty i Casey Dellacquę. Było to niesamowicie wyrównane spotkanie. Pierwszą partię wynikiem 9-7 w tiebreaku wygrały Europejki. Tenisistki z Antypodów wyrównały jednak stan spotkania wygrywając tiebreak drugiego seta do 1. O tym, która para zagra w półfinale zdecydował więc super tiebreak. W nim Bertens i Larsson zwyciężyły 10-6 i tym samym, dość nieoczekiwanie, są w półfinale. Warto wspomnieć, że są one notowane na 9. miejscu w rankingu i biorą udział w turnieju tylko dlatego, iż wycofały się z niego Czeszki Lucie Hradecka i Katerina Siniakova.

Kiki Bertens/Johanna Larsson (NED/SWE) [8] – Ashleigh Barty/Casey Dellacqua (AUS) [4] 7-6(7) 6-7(1) [10-6]

W drugim z dzisiejszych ćwierćfinałów gry podwójnej Kanadyjka Gabriela Dabrowski i Chinka Xu Yifan stanęły naprzeciw Rosjanek Jekateriny Makarowej i Eleny Wiesniny. Pierwszy set tenisistki Sbornej wygrały błyskawicznie, oddając rywalkom zaledwie jeden gem. Drugi set nie był trudniejszy. Zakońcył się tym samym wynikiem.

Gabriela Dabrowski/Xu Yifan (CAN/CHN) [5] – Jekaterina Makarowa/Elena Wiesnina (RUS) [2] 1-6 1-6

W półfinałach spotkają się więc Chan Yung-jan i Martina Hingis z Timeą Babos i Andreą Hlavackovą oraz Kiki Bertens i Johanna Larsson z Jekateriną Makarową i Eleną Wiesniną