Tenis – WTA Finals: Spodziewane zwycięstwa pierwszego dnia turnieju

Bez większych sensacji potoczyły się dziś mecze w turnieju WTA Finals w Singapurze. Polka Agnieszka Radwańska turniej mistrzyń zainauguruje jutro. 

Ósmy Masters w wykonaniu Agnieszki Radwańskiej rozpocznie się od spotkania z Rosjanką Swietlaną Kuzniecową, która do Singapuru przyleciała prosto z Moskwy, gdzie w turnieju z cyklu WTA walczyła o przepustkę do turnieju wieńczącego sezon. Czy 8 tysięcy kilometrów, jakie dzieli stolicę Rosji z Singapurem będzie miało kosztowne konsekwencje i przełoży się na formę Kuzniecowej? Zobaczymy o 13:30 w poniedziałek. Przypomnijmy Polka jest obrończynią tytuły sprzed roku. Po polsko-rosyjskim spotkaniu na kort wyjdą: Karolina Pliskova (Czechy) i Garbinie Muguruza (Hiszpania).

Krakowianka rywalizuje w grupie białej, natomiast w czerwonej już dziś rozpoczęto rywalizację. Na początek Simona Halep (Rumunia) pokonała Madison Keys (USA) 6:2, 6:4. Amerykanka popełniła w ponad godzinnym spotkaniu ponad 40 niewymuszonych błędów!

W drugim spotkaniu liderka światowego rankingu Andżelika Kerber (Niemcy) pokonała 7:6(5), 2:6, 6:4 Dominikę Cibulkovą (Słowacja). Wygrany set przez Słowaczkę może mieć dla losów walki w grupie czerwonej niebagatelnie duże znaczenie.

WTA Finals w Singapurze z pulą nagród 7 mln dolarów

Grupa Czerwona: 

Simona Halep (Rumunia) [3] – Madison Keys (USA) [6] 6:2 6:4

Angelique Kerber (Niemcy) [1] – Dominika Cibulkova (Słowacja) [7] 7:6(5), 2:6, 6:4

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password