Tenis – WTA Finals: Woźniacki nadal bez straty, zacięty mecz Svitoliny z Garcią

W rewelacyjnej formie na koniec 2017 roku jest Dunka polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki. W kończącym sezon turnieju WTA Finals numer 6 światowego rankingu kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Najpierw pokonała Elinę Svitolinę, a dziś Simonę Halep – oba mecze skończyły się w dwóch setach. Zacięty mecz stoczyły też w drugim spotkaniu grupy czerwonej Svitolina z Francuzką Caroline Garcią.

Dobrą formę urodzona w Polsce zawodniczka zaczęła wykazywać już przed miesiącem, gdy wygrała turniej w Tokio. Wcześniej w sezonie zaliczyła aż sześć innych, ale przegranych finałów – w lutym w Doha i Dubaju (porażki z Pliskovą i Svitoliną), na przełomie marca i kwietnia w Miami (porażka z Kontą), na przełomie czerwca i lipca w Eastbourne (porażka z Pliskovą), w lipcu w Bastad (porażka z Siniakovą), w sierpniu w Toronto (porażka ze Svitoliną).

Po sukcesie w Tokio duńska tenisistka zdecydowanie jednak nabrała wiatru w żagle i dziś pokazała to w Singapurze po raz kolejny, pokonując samą liderkę światowego rankingu tenisistek Simonę Halep, której oddała tylko dwa gemy drugiego seta, pierwszego wygrywając do zera. Cały mecz skończył się w 64 minuty i był bardzo jednostronnym widowiskiem. Czyżby Dunka wyrastała na główną faworytkę zawodów? Tego dowiemy się dopiero w sobotnio-niedzielnych decydujących rozgrywkach.

Zupełnie inne spotkanie toczyło się blisko półtorej godziny później, gdy zmierzyły się wspomniana już powyżej kilka razy Elina Svitolina i Carolina Garcia. Pierwszy set był bardzo zacięty i w sumie widzieliśmy w nim cztery przełamania – po dwa dla każdej ze stron. Dzięki temu byliśmy świadkami zaciętego tie-breaka, który padł łupem Ukrainki. W dwóch setach gra też była niezwykle zacięta, ale ostatecznie losy meczu odwróciła Francuzka, która wygrała 6:3, 7:5 i zachowała jeszcze szansę na wyjście z grupy, choć jej słabsza forma w drugim półroczu nie zapowiada wyrównanej walki z rozpędzoną Wozniacki.

Jutro dokończenie gier w grupie białej. Karolina Pliskova podejmie Jelenę Ostapenko, a bezpośrednią batalię o wyjście stoczą Garbine Muguruza i Venus Williams.