Tenis – WTA i ATP: Ćwierćfinał Radwańskiej w Doha! Dobry mecz „olimpijskiego” debla

Agnieszka Radwańska w Doha, Mariusz Fyrstenberg w Acapulco, Kubot z Matkowskim w Dubaju. Wszystkie wymienione osoby są w ćwierćfinałach tych turniejów!

Agnieszka Radwańska pokonała 7:5, 6:1 w III rundzie turnieju w katarskim Doha Monicę Niculescu z Rumunii. W pierwszym secie Polka przegrywała już 1:4. Z podwójnym przełamaniem prowadziła jej rywalka, ale „Isia” się nie poddała i walczyła o każdą piłkę. Przy stanie 6:5, dzięki kombinacyjnej grze (loby, zaproszenia Rumunki do siatki) wypracowała sobie przewagę w gemie i wygrała seta. Druga partia, mimo wysokiego zwycięstwa, nie była łatwą przeprawą, bo niemal w każdym gemie była walka. Ostatecznie Polka wygrała seta po 46 minutach. W ćwierćfinale krakowianka zagra z Włoszką Robertą Vinci!

tenis Doha Kibice Radwańśkiej

W innym turnieju w Dubaju grał nasz daviscupowy/ olimpijski duet: Łukasz Kubot/ Marcin Matkowski. Polacy pokonali groźny duet z Chorwacji: Ivan Dodig/ Marin Draganja po trzech setach i awansowali podobnie jak Radwańska do 1/4. W tej samej fazie jest też, tyle że w meksykańskim Acapulco, Mariusz Fyrstenberg. Polak w parze z Santiago Gonzalezem pokonali drugi raz w tym sezonie, poprzednio w finale nad rzeką Missisipi w Memphis, a więc Steve Johnson i Sam Querrey znów uznali wyższość Polaka i Meksykanina. Tym razem mecz miał trzy odsłony, a nie dwie jak w mieście Elvisa Presleya.

Agnieszka Radwańska (3) – Monika Niculescu: 7:5, 6:1

Łukasz Kubot/Marcin Matkowski – Ivan Dodig/ Marin Draganja 4:6, 6:4, 10:7

Mariusz Fyrstenberg/ Santiago Gonzalez –  Steve Johnson/ Sam Querrey 6:4, 4:6, 10:6