Tenis – WTA Miami: Zwycięstwo po chorobie

Agnieszka Radwańska od kilku dni borykała się z grypą żołądkową i do dzisiejszego meczu II rudny turnieju Premier Mandatory w Miami przystępowała z obawami o własną dyspozycję. Ostatecznie wygrała z tenisistką zajmującą 58. miejsce w rankingu WTA i gra dalej na wschodnim wybrzeżu Ameryki.

5 lat temu Agnieszka Radwańska wygrywała turniej Miami Open po finale z Marią Sharapovą, dziś jest w zupełnie innym położeniu. Od Australian Open gra w zasadzie bardzo słabo. Nie zaprezentowała dobrego tenisa w Doha i Dubaju a także w Kalifornii, w Indian Wells. Dzisiejsze zwycięstwo nad Chinką Qiang Wang 7:6(7-3), 6:1, mimo tego że odniesione w dwóch setach, nie napawa dużym optymizmem. Jedynym usprawiedliwieniem przeciętnej gry krakowianki jest choroba.

Polka bardzo męczyła się Azjatką w pierwszym secie, który powinna zamknąć już przy stanie 5:3, gdyż serwowała na partię. Niestety przedłużyła rywalizację do tie breaka, w nim jednak popełniła od rywalki mniej błędów i zaprezentowała jedną z nielicznych akcji, po których ręce składały się do oklasków (wideo poniżej).

Na początku drugiego seta nad kortem pojawiły się ogromne chmury, które zwiastowały deszcz. Aura przerwała grę w trakcie drugiego gema. Tenisistki wróciły do meczu po ponad godzinie przerwy. Na szczęście był to powrót na trzydzieści minut. Agnieszka Radwańska postawiła przysłowiową kropkę nad „i” i nie oddała rywalce nawet gema.

W piątek czeka Polkę dzień wolny, który na pewno jej się przyda przed sobotnim spotkaniem z Chorwatką Mirjaną Lucić-Baroni. Będzie to rewanż za porażkę w Australian Open.