Tenis – WTA Notthingham: Rozczarowjąca porażka Magdy Linette

Maga Linette niespodziewanie łatwo przegrała swój mecz 1/8 finału turnieju WTA w Notthingham z Amerykanką Kristie Ahn. Pierwszy turniej na trawie w tym sezonie zakończył się więc la Polki już po drugim spotkaniu.

Z początku spotkanie było wyrównane. Gemy były długie, ale żadna z zawodniczek nie zdołała przełamać rywalki. Sytuacja zmieniła się przy stanie 3-4 i serwisie Polki. Ahn wykorzystała w tym gemie swoją drugą okazję o przełamania, a chwilę później wygrała gema przy własnym podaniu, dzięki czemu mogła się cieszyć z prowadzenia 1-0 w setach.

Dodało to wiatru w skrzydła Amerykance koreańskiego pochodzenia. Poszła ona za ciosem i od przełamania rozpoczęła drugą partię. Na tym się nie skończyło. W całym secie oddała ona naszej reprezentantce tylko jednego gema. Dla 24-letniej Ahn, notowanej na 131. miejscu rankingu WTA, ćwierćfinał na brytyjskich kortach to największy sukces w karierze.

Magda Linette (POL) – Kristie Ahn (USA) 3-6 1-6