Tenis – WTA Pekin: Radwańska na drodze do obrony tytułu!

Agnieszka Radwańska rozpoczęła najważniejszy turniej tej części sezonu. W Pekinie, China Open (z pulą nagród  6,381 mln dolarów) będzie walczyć o obronę jak największej ilości punktów wywalczonych przed rokiem. Rok temu za zwycięstwo otrzymała ich 1000. Dziś ma już za sobą mecz I rundy z Niemką Cariną Witthöft. 

W spotkaniu I rundy Agnieszka Radwańska poradziła sobie z groźną reprezentantką Niemiec Cariną Witthöft. Polka wygrała z tenisistką przedzierającą się od kwalifikacji w turnieju China Open 7:5, 6:3. We wtorek naszą zawodniczkę czeka rywalizacja z Chinką Shuai Zhang. Do tej pory grała z nią trzykrotnie i wszystkie mecze wygrała. Radwańska potrzebuje dużego sukcesu w Pekinie jak tlenu. W przypadku słabego występu pierwszy raz od 2008 roku może wypaść z pierwszej „piętnastki” rankingu WTA. Od jutra w najnowszy notowaniu będzie na 11. miejscu.  

Obok Radwańskiej w turnieju WTA Premier 5 rywalizuje także kwalifikantka Magda Linette. Poznanianka przeszłe kolejne kwalifikacje do dużego turnieju już trzeci raz z rzędu (wcześniej Tokio i Wuhan). W poniedziałek o 6:30 zagra z Rosjanką Jeleną Wiesniną.

Pekin, I runda gry pojedynczej

Agnieszka Radwańska (Polska) [11] – Carina Witthöft (Niemcy) [Q] 7:5, 6:3

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password