Tenis – WTA Petersburg: Dotkliwa porażka Rosolskiej i Arruabarreny

Alicja Rosolska i Hiszpanka Lara Arruabarrena nie zaliczą turnieju w Petersburgu do udanych. Ze zmagań w Rosji odpadły już w pierwszej rundzie po bolesnej porażce z rosyjsko słoweńską parą Ałła Kudriawcewa/Katarina Srebotnik.

Z początku nic nie zapowiadało dotkliwej porażki pary polsko-hiszpańskiej. Rosolska i Arruabarrena dobrze rozpoczęły to spotkanie i już w trzecim jego gemie wywalczyły sobie przewagę przełamania. Niestety natychmiastowo ją straciły i od tego momentu to Kudriawcewa i Srebotnik przejęły inicjatywę. W kolejnym gemie serwisowym pary polsko-hiszpańskiej to one wypracowały sobie przewagę i utrzymały ją do końca seta, wygrywając go 6-3.

Druga partia minęła bez historii. Polka i Hiszpanka zostały totalnie zdominowane i nie ugrały nawet jednego gema. Co więcej, ostatnią piłkę w tym meczu rozstrzygnęły na swoją korzyść jeszcze przy stanie 0-4. Spotkanie trwało zaledwie 49 minut.

Alicja Rosolska/Lara Arruabarrena (POL/ESP) – Ałła Kudriawcewa/Katarina Srebotnik (RUS/SLO) 3-6 0-6

Szymon Frąckiewicz537 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password