Tenis – WTA Rzym: Ćwierćfinał debla nie dla Rosolskiej

Alicja Rosolska i jej deblowa partnerka – Nao Hibino – przegrały w drugiej rundzie rzymskiego turnieju. Para Yung-Jan Chan/Martina Hingis wygrała 2:1 (4:6 7:5 11:9). W ćwierćfinale zmierzą się ze zwycięskim deblem meczu Pears/Srebotnik – Hozumi/Kato.

Mecz drugiej rundy turnieju w Rzymie rozpoczął się wygranymi serwisami obu debli, ale już w trzecim gemie polsko-japońska para doprowadziła dobrą grą do przełamania swoich rywalek stanem 40:0. Debel Chan-Hingis szybko jednak zrewanżował się zawodniczkom po drugiej stronie siatki, odrabiając stracony serwis.

Drugiego break pointa Rosolska i Habino zdobyły w siódmym gemie pierwszej odsłony spotkania. Znowu nie sprawiło im to większym kłopotów. Rywalki ugrały tylko jedną piłkę. Szwajcarsko-chiński duet nie przeprowadził odwetu tak, jak udało się to poprzednio. Na prowadzenie wyszły Polka i Japonka, zbliżając się do wygrania partii.
Wykonały jeden krok w kierunku kolejnej rundy, wygrywając swoje podanie i tym samym – zdobywając seta przy stanie 6:4.

Druga odsłona rozpoczęła się walką na przewagi, z której zwycięsko wyszła Rosolska i jej deblowa partnerka. Tym samym zdobyły break pointa już na samym początku gry.
Własnego podania nie było im następnie łatwo utrzymać, ale również i ta wymiana skończyła się szczęśliwie dla polsko-japońskiej pary. Przeciwniczki odrobiły straty w ósmym gemie, doprowadzając do stanu 4:4. Chinka i Szwajcarka weszły w rytm dobrej gry, dzięki czemu wygrały drugiego seta.

Losy obu debli musiały rozstrzygnąć się więc w super tie-breaku. Już od początku było sporo mini-breaków. Obie pary przy stanie 3:3 miały na swoim koncie po dwa break pointy. Ostatecznie lepsze okazały się Hingis i Chan, pokonując przeciwniczki 11:9.

A. Rosolska/N. Hibino – Y.J. Chan/M. Hingis  6:4 5:7 [9:11]