Tenis – WTA Stanford: Koniec przygody Linette

Na twarde korty w Stanford w Stanach Zjednoczonych wyszła dziś reprezentantka Polski – Magda Linette. Spotkanie zakończyło się przegraną Biało-Czerwonej, która spotkała się z Amerykanką Alison Riske.

Choć już przed rozpoczęciem turnieju ranking na faworytkę wytypował tenisistkę zza oceanu, to nadzieje na awans Linette do 1/8 finału nie powinien był płonny. A jednak, Polce nie udało się przeciwstawić rywalce. Ta na początku spotkania napierała na naszą reprezentantkę, choć bywały momenty odwrócenia ról.
Amerykanka w rankingu jest 46., natomiast nasza zawodniczka 86. W pierwszym secie Biało-Czerwona przegrała dwa gemy przy swoim serwisie. Alison Riske przełamała Polkę w dobrym stylu, a podczas swoich podań swoją grą nie dała Polce szans na odrobienie strat.

Teraz było nieco inaczej. Doszło do kilku długich gemów, w których tenisistki zagrały długie wymiany. W trzecim gemie to Polka jako pierwsza miała szansę na odebranie serwisu rywalce ze Stanów, jednak udało się jej to zrobić dopiero przy kolejnym podaniu Riske. Odrobienie strat nie przyszło przeciwniczce Linette łatwo. Udało jej się to dopiero przy trzecim break poincie w ósmym gemie. Losy seta, ale i w tym przypadku całego meczu, rozstrzygnęły się później już szybko na korzyść tenisistki ze Stanów Zjednoczonych. Wygrała najpierw swoje podanie, wychodząc na prowadzenie 5:4, następnie przełamała serwis Polki, awansując do drugiej rundy turnieju.

Magda Linette (POL) – Alison Riske (USA) 2:6 4:6