Tenis – WTA Strasbourg: Linette w drugiej rundzie

Magda Linette zmierzyła się w pierwszej rundzie turnieju WTA w Strasbourgu z Białorusinką Verą Lapko. Polka pokonała rywalkę 6:4 3:6 6:2.

Wydawać by się mogło, że zdecydowaną faworytką pojedynku będzie Biało-Czerwona. Linette, która w rankingu zajmuje 97. miejsce, spotkała się z tenisistką plasującą się dopiero w trzeciej setce.

Pierwsza odsłona meczu zakończyła się sukcesem Polki, jednak nie obyło się bez małych problemów naszej reprezentantki. Przełamała 18-latkę w trzecim secie, choć ta sztuka powiodła się jej dopiero przy trzecim break poincie. Ku zaskoczeniu, Białorusinka zrewanżowała się Linette i w szóstym gemie wyrównała stan gry. Jednak Biało-Czerwona szybko odpowiedziała jej ponownym przełamaniem. Tym samym zapewniła sobie wygraną w pierwszym secie.

Druga partia nie była już tak zacięta jak pierwsza, z jedną różnicą. To Lapko miała jedynego break pinta w secie, którego też zdołała wykorzystać. Polce nie udało się odrobić strat, przez co losy tenisistek musiały rozstrzygnąć się w decydującej trzeciej odsłonie.

Ostatni set do stanu 5:0 szedł zdecydowanie po myśli Linette. Później nasza tenisistka napotkała na problemy, pozwalając nie tylko wygrać Białorusince własne podanie, ale i dała przełamać swoje. Jednak to nie zaprzepaściło Polce szans na awans do kolejnej rundy.

Magda Linette – Vera Lapko 6:4 3:6 6:2