Tenis – WTA Stuttgart: Kryzys odwleka ewentualny mecz z Szarapową!

Agnieszka Radwańska przegrała w 1/16 finału turnieju WTA Premier w Stuttgarcie z Jekateriną Makarową. Gdyby Polka pokonała Rosjankę, mistrzynię olimpijską w grze podwójnej z Rio de Janerio, to mogła w czwartek zagrać z powracającą do gry po dyskwalifikacji za stosowanie meldonium Marią Szarapową. Warunek był jeden. Obie miały wygrać pierwsze spotkania w Porsche Arena. Radwańska przegrała 2:6, 4:6 z Makarową, a zwyciężczyni pięciu turniejów wielkoszlemowych zagra w środę z Włoszką Robertą Vinci.

Fatalnie układa się na razie sezon 2017 dla Agnieszki Radwańskiej. Polka od rywalizacji w Sydney w styczniu, gdzie doszła do finału nie zachwyciła. W Melbourne, Doha, Dubaju, Indian Wells, Miami i teraz w Stuttgarcie odpada bardzo szybko. Dziś w pierwszym meczu na korcie ziemnym w tym roku przegrała z Rosjanką Makarową po niespełna 90 minutach gry.

Już w pierwszym gemie spotkania Radwańska straciła serwis, nie zyskując w kolejnym minutach pewności gry. Pierwsza odsłona została pewnie wygrana przez rywalkę. Po niej interweniował Dawid Celt, II trener krakowianki, próbując przekazać jej kilka rad.

Celt apelował oto, aby Radwańska wymusiła błędy Rosjanki. Udało się w drugim secie, który obfitował w przełamania. W pierwszych pięciu gemach było ich 5! O jedno więcej dla Makarowej. Przy jej prowadzeniu i serwisie na mecz pojawiła się nadzieja na odrobienie strat przez Polkę, ponieważ prowadziła 40:0 w gemie serwisowym Rosjanki. Szanse prysły, wraz z „asami” rywalki, która wyszła szczęśliwie z opresji i wygrała 6:2, 6:4.

Agnieszka Radwańska powinna zgodnie z planem zagrać w kolejnym turnieju w Madrycie (5-14 maja).