Tenis – WTA Sydney: Radwańska bez tytułu

Polka Agnieszka Radwańska przegrała finał turnieju w Sydney z Johanną Kontą (Wielka Brytania) 4:6, 2:6. Brytyjka odniosła drugie zwycięstwo w cyklu WTA. Poprzednio triumfowała w ubiegłym roku w Stanford.

Joanna Konta była bezapelacyjnie lepszą tenisistką na korcie podczas finałowego spotkania. Agnieszka Radwańska nie potrafiła sprostać rywalce urodzonej w Sydney, a reprezentującą Wielką Brytanię.

W pierwszym secie już w trzecim gemie doszło do przełamania na korzyść Brytyjki, które okazało się decydujące w partii otwarcia. W drugim secie Radwańska na początku straciła dwa razy podanie i nie mogła doprowadzić do break-pointów, a co za tym idzie przełamać Kontę. W pierwszym secie Polka wygrała 4 gemy, a w drugim 2 i musiała uznać wyższość dziesiątej zawodniczki rankingu WTA.

W poniedziałek startuje wielkoszlemowy turniej w Melbourne Park. Polka zagra pierwsze spotkanie we wtorek. Jej rywalką będzie Bułgarką Cwetana Pironkowa.