Tenis – WTA Sydney: Rosolska przegrywa w pierwszej rundzie

Już za tydzień rozpocznie się pierwszy w sezonie Wielki Szlem. Dziś za to turniej poprzedzający tę wielką imprezę tenisową. Zawodnicy grają w Sydney. Na twardy kort wyszły Alicja Rosolska i Abigail Spears, które zmierzyły się z dwójką zawodów – parą Safarova/Strycova.

Już na starcie Polka i jej partnerka ze Stanów Zjednoczonych były teoretycznie tymi, które mogłyby ten mecz przegrać. Naprzeciwko nich stanęła turniejowa dwójka. To mogło determinować wynik spotkania. Jednak pierwszy set przyniósł naszej reprezentantce dobry wynik. Zaczęło się od przełamania rywalek, ale Safarova i Strycova już w kolejnym gemie odrobiły straty. To nie obniżyło morale polsko-amerykańskiego debla. Tenisistki w trzecim gemie znów zagrały świetnie, co sprawiło, że zdobyły kolejnego breaka, tym razem do zera. Do końca seta już żadnej z par nie udało się wygrać serwisu przeciwniczek, co dało Rosolskiej i Spears wygraną 6:4.

Druga partia spotkania nie była już tak piękna i zakończona z sukcesem, jak pierwsza. Czeszki zawiesiły tu poprzeczkę wysoko. Trzykrotnie zdobyły break pointy – przełamały wszystkie podania zawodniczek po drugiej stronie kortu. Tę partię zakończyły wygraną 6:0, a to powodowało walkę w kolejnym, po nieco ponad godzinie gry.  Super tie-break toczył się mini break za mini break. Po kilku wymianach w końcu to czeski debel wygrał 10:8.

L.Safarova/B.Strycova – A.Rosolska/A.Spears 4:6 6:0 10:8