Tenis – WTA Taipei: Magda Linette bez problemów w drugiej rundzie

Dopiero zakończył się pierwszy Wielki Szlem w tym sezonie, a kolejne turnieje już trwają w najlepsze. Dziś na twardy kort w stolicy Tajwanu wyszła nasza reprezentantka – Magda Linette. Polka zmierzyła się z Chinką Han, pokonując ją 6:2 6:0. 

Biało-Czerwona poradziła sobie z pierwszą rywalką świetnie. Chinka nie sprawiła jej najmniejszych problemów, a reprezentantka naszego kraju czeka teraz na rywalkę, z którą zagra w 1/8 finału w Taipei. Będzie to któraś z tenisistek z meczu Larsson/Lu.

Nie był to trudny mecz. Pierwszy set sprawił nieco kłopotów Linette, ale świetnie sobie z nimi poradziła. Po nieco ponad czterdziestu minutach schodziła na przerwę między setami wygrana. W turnieju Polka jest rozstawiona z siódmym numerem, co stawia ją w gronie faworytek. Nie ma tu zawodniczek z czołówki rankingu WTA, stąd też spore szanse dla Biało-Czerwonej na dobry wynik. W pierwszej partii Magda straciła jedno podanie, ale Chince odebrała aż trzy. Tamta walczyła o każdy punkt, doszło do kilku bardzo długich podań, ale to nasza zawodniczka wyszła obronną ręką z tej sytuacji. Set rozpoczynający grę zakończył się wygraną Polki 6:2.

W drugiej partii było już jej łatwiej. Nie pozwoliła sobie na takie długie wymiany z Han, bo to mogło ją kosztować zbyt wiele sił przed kolejnym pojedynkiem. Szybko rozprawiła się z Chinką, przełamując każde przełamanie przeciwniczki.

Magda Linette (POL) – Xin-Yun Han (CHN) 6:2 6:0

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password