Tenis – WTA Tiencin: Radwańska o krok bliżej od obrony tytułu

To miało być łatwe i spokojne spotkanie. Plasująca się na 109. pozycji w rankingu WTA Tatjana Maria nie sprawiła żadnych problemów Agnieszce Radwańskiej w I rundzie turnieju WTA w Tiencinie. Polka wygrała 6:1, 6:2 i bardzo pewnie zameldowała się w drugiej rundzie. 

Mecz od początku przebiegał pod kontrolą najlepszej polskiej tenisistki. Zaczęło się od przełamania do 0, a w dalszej kolejności wygrania pięć gemów z rzędu. Niemka w tym czasie zdołała wygrać ledwie 8 punktów. Radwańska w pełni kontrolowała spotkanie i pierwszą partię zakończyła wynikiem 6:1. W drugim secie biało-czerwona przełamała rywalkę troszkę później, bo w 3. gemie, ale kolejny przełamany serwis rywalki na 5:2 tylko dopełnił dzieła. Najbardziej zacięty gem meczu widzieliśmy w ostatniej rozgrywce, gdzie Polka wygrała dopiero po 12 wymianach. Ostatecznie jednak – bez żadnych problemów – udało się Radwańskiej wygrać i poczynić mały krok w stronę obrony tytułu.

W kolejnym spotkaniu przeciwniczką tenisistki z Krakowa będzie plasująca się o 6 miejsc wyżej od pierwszej rywalki Rosjanka Jewgienija Rodina. Obie panie grały ze sobą tylko raz i – patrząc na dynamikę tenisowych wydarzeń – była to zamierzchła przeszłość. W 2005 roku w turnieju ITF w Mińsku Polka była lepsza od rywalki, wygrywając 7:5, 6:2. Mimo braku znajomości gry rywalki, ten mecz nie powinien być problemem dla polskiej zawodniczki. Mecz odbędzie się jutro, podobnie jak spotkanie innej polskiej tenisistki Magdy Linette, która stanie na przeciwko Alison Riske.

Turniej WTA w Tiencinie – I runda:

Agnieszka Radwańska (Polska) – Tatjana Maria (Niemcy) 6:1, 6:2

Radosław Kępys488 Posts

<p>Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów – od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password