Tenis – WTA Toronto: Rollercoaster Rosolskiej i Hibino

Po szalonym meczu Alicja Rosolska i Japonka Nao Hibino niestety przegrały w pierwszej rundzie turnieju w Toronto. Anna-Lena Groenfeld z Niemiec i Kveta Peschke z Czech okazały się lepsze.

W pierwszym secie spotkania decydujący był w zasadzie czwarty gem, drugi przy serwisie pary polsko-japońskiej. Wtedy to Niemka i Czeszka zdobyły przewagę przełamania, którą utrzymały do końca seta.

Drugi set to absolutna dominacja pary Rosolska/Hibino. Polka i Japonka wygrały tę partię bez straty gema, trzykrotnie przełamując swoje rywalki. To oznaczało, że o rezultacie spotkania zadecyduje super tiebreak.

W nim obydwie pary rzadziej wygrywały punkty przy własnym serwisie, niż przy podaniu rywalek. Niestety mimo wszystko to Niemka i Czeszka wygrały 2 punkty więcej i to one zagrają w 1/8 finału.

Alicja Rosolska/Nao Hibino (POL/JPN) – Anna-Lena Groenfeld/Kveta Peschke (GER/CZE) 3-6 6-0 [8-10]