Tenis – WTA w Hongkongu: Najłatwiejszy mecz Radwańskiej w sezonie

Nie była to trudna inaugucja turnieju WTA w Hongkongu dla Agnieszki Radwańskiej, bo też być taką nie mogła. Polka łatwo pokonała w I rundzie reprezentantkę gospodarzy 6:1, 6:2 w ledwie 69 minut. Kolejną rywalką Polki będzie Samantha Stosur z Australii.

W dzisiejszym meczu na Agnieszkę Radwańską czekało jedno z najłatwiejszych zadań w obecnym sezonie, bo tylko tak można określić spotkanie z 348. rakietą świata – reprezentantką Hongkongu – Ling Zhang. Ta zawodniczka swoje boje toczy głównie w turniejach rangi ITF. W tym sezonie reprezentantka gospodarzy osiągnęła zwycięstwo w turnieju w Hongkongu i Tsukubie oraz dochodziła do finału turniejów w Hua Hin i Anning. Trzeba przyznać, że nawet słabiej spisująca się w tym sezonie Polka nie powinna była mieć problemów z taką rywalką.

I to od początku zaczęło się potwierdzać. Dobra i agresywna gra Polki była problemem dla rywalki. Pierwszy swój gem serwisowy Zhang zapisała jeszcze na swoje konto, jednak dwa kolejne okazały się przełamaniami. Do tego Polka trzymała swój serwis, co dało w efekcie łatwe zwycięstwo po 27. minutach 6:1. Identyczny obraz widzieliśmy na początku drugiej partii, gdy najpierw Zhang nie miała problemów ze zwycięstwem swojego gema serwisowego, jednak już dwa gemy później dała się przełamać, a Radwańska znalazła się na najlepszej drodze do zakończenia tego meczu w dwóch setach. Reprezentantka gospodarzy w drugim secie poprawiła swoją grę, kilka razy podjęła dobre decyzje, sprowadzając kłopoty na naszą zawodniczkę, ale ostatecznie Polka wyszła z tego obronną ręką wygrywając 6:2 po wykorzystaniu czwartej piłki meczowej.

W drugiej rundzie na biało-czerwoną czeka już dużo trudniejsza rywalka – Samantha Stosur z Australii.

Agnieszka Radwańska (Polska) – Ling Zhang (Hongkong) 6:1, 6:2