Tenis – WTA w Stanford: Agnieszka Radwańska w ćwierćfinale.

Agnieszka Radwańska w meczu II rundy pokonała Japonkę Misaki Doi 1:6 6:2 6:0 i awansowała do ćwierćfinału turnieju.

Spotkanie Radwańskiej z Doi pierwotnie miało odbyć się w nocy ze środy na czwartek polskiego czasu, jednak na prośbę Agnieszki, która doznała urazu pleców, organizatorzy przełożyli je na kolejny dzień.

Być może to właśnie te problemy zdrowotne spowodowały, iż Polka przez długi czas nie potrafiła wejść w odpowiedni rytm gry. W pierwszym secie Agnieszka wygrała zaledwie jednego gema, została dwa razy przełamana przez rywalkę w tym raz do zera.

Początek drugiego seta również nie układał się najlepiej dla naszej tenisistki. Po błyskawicznym przełamaniu w pierwszym gemie, Doi szybko wyszła na prowadzenie 2:0. Wydawało się wówczas, że Japonka ma zwycięstwo w meczu na wyciągnięcie ręki. Jednak kiedy Radwańska obroniła dwa break – pointy i wygrała swój gem serwisowy obraz meczu uległ zupełnej zmianie. Japonka po nie wykorzystaniu szans na kolejne przełamanie zaczęła mieć coraz większe problemy przy swoim podaniu co skrzętnie wykorzystała Polka doprowadzając do stanu 2:2. Od tego momentu gra układała się niemal całkowicie pod dyktando Agnieszki, która nie pozwoliła swojej rywalce wygrać w tym secie już żadnego gema, zwyciężając ostatecznie 6:2.

Trzecia partia od początku do końca należała do Radwańskiej. Japonka wyraźnie zdenerwowana porażką w drugim secie, popełniała coraz więcej błędów i wielokrotnie nie potrafiła poradzić sobie z efektownymi zagraniami ze strony Agnieszki. W rezultacie Polka wygrała 6:0. W sumie więc, od stanu 0:2 w drugim secie, Isia wygrała, aż 12 gemów z rzędu!

W ćwierćfinale turnieju Agnieszka Radwańska zmierzy się z Niemką polskiego pochodzenia Angelique Kerber.