Tenis – WTA: Zwycięstwo Agnieszki Radwańskiej, pech Urszuli i dwie porażki polskich deblistek

Agnieszka Radwańska awansowała do II rundy turnieju singlowego w Dausze, z turnieju deblowego odpadły  zaś Alicja Rosolka oraz Klaudia Jans – Ignacik. Urszula Radwańska po pechowym upadku pożegnała się z turniejem w Acapulco.

Agnieszka Radwańska nie bez problemów pokonała wracającą do gry w tenisa po długiej przerwie związanej z urodzeniem dziecka Katerynę Bondarenko. Mimo, iż Radwańska była zdecydowaną faworytką z w starciu z zajmującą obecnie 75 miejsce w rankingu WTA Ukrainką, pojedynek obu tenisistek okazał się być bardzo wyrównany. Jednak po godzinie i 33 minutach gry górą okazała się być wspierana przez grupkę kibiców z Wodzisława Śląskiego Agnieszka Radwańska, która wygrała ostatecznie 6:4, 6:4. W II rundzie turnieju w Dausze Krakowianka zmierzy się z Monicą Niculescu.

Z turniejem deblowym w Dausze już w pierwszej rundzie pożegnała się Alicja Rosolska grająca w parze z Naomi Broady. Polka i Brytyjka przegrały z Ukrainkami – Kateryną Bondarenko i Olgą Sawczuk 4:6, 2:6. Z kolei w drugiej rundzie tego samego turnieju przegrała Klaudia Jans – Ignacik grająca z Barborą Krejcikovą. Polka i Czeszka pomimo ogromnej waleczności (w drugim secie przegrywały już 1:5 i zdołały doprowadzić do tie – breaka) przegrały z rozstawionymi w turnieju z numerem 2 Amerykanką Bethanie Mattek – Sands i Kazaszką Yarsolavą Shvedovą 3:6, 6:7(4).

Ogromnego pecha miała grająca w turnieju w Acapulco Urszula Radwańska. Polka w pierwszej rudzie turnieju mierzyła się z zajmującą 25 miejsce w rankingu WTA Anastasiją Pawluczenkową. Spotkanie od początku układało się niekorzystnie dla Polki. Rosjanka niemal błyskawicznie wygrała pierwszego seta 6:0. W drugiej partii gra Urszuli zaczęła wyglądać jednak znacznie lepiej, szybko objęła prowadzenie, którego nie oddała już do stanu 3:2. Wówczas Krakowianka miała nawet szansę na przełamanie swojej rywalki, nie udało jej się niestety wykorzystać. Chwilę później Radwańska zaliczyła pechowy upadek, w wyniku którego doznała kontuzji lewej stopy. Ból okazał się być tak dotkliwy, iż Urszula nie mogła sama zejść z kortu i musiała skreczować. Nie wiadomo jeszcze jak groźny jest to uraz i na jak długo wykluczy Polkę z gry.

I runda gry pojedynczej WTA w Dausze:

Agnieszka Radwańska (POL) [3] – Kateryna Bondarenko (UKR)     6:4, 6:4

I runda gry pojedynczej WTA w Acapulco:

Anastasija Pawluczenkowa (RUS) – Urszula Radwańska (POL)         6:0, 3:2 (krecz)

I runda gry podwójnej WTA w Dausze:

K. Bondarenko (UKR) / O. Savchuk (UKR) – N. Broady (GBR)  /  A. Rosolska      6:4, 6:2

II runda gry podwójnej WTA w Dausze:

B. Mattek – Sands (USA) / Y. Shvedova (KAZ) [2] – K. Jans – Ignacik (POL) / B. Krejcikova (CZE)  6:3, 7:6(4)