Tenis ziemny – Australian Open: Deblowa porażka Magdy Linette

Magda Linette i Alizé Cornet nie zagrają w trzeciej rundzie turnieju w Melbourne. Polka i Francuzka uległy w trzech setach Japonkom Eri Hozumi i Miyu Kato, mimo że po pierwszej partii prowadziły.

Mecz nie zaczął się szczególnie dobrze dla Magdy i Alizé. W swoim drugim gemie serwisowym dały się przełamać. Natychmiastowo jednak odrobiły tę stratę. Kilka gemów później ponownie wygrały przy serwisie rywalek i wyszły na prowadzenie 5-3. Spokojnie wygrały swojego gema serwisowego i zakończyły seta wynikiem 6-3.

Drugi set zaczął się lepiej dla Polki i Francuzki. Japonki straciły swoje podanie już w pierwszym gemie. Jednakże podobnie jak w pierwszej partii Polka i Francuzka, tak teraz reprezentantki Kraju Kwitnącej Wiśni już w kolejnym gemie odrobiły stratę. Podobnie jak one Hozumi i Kato również zakończyły drugą partię i wyrównały stan meczu.

W decydujący set lepiej weszły Japonki. Prowadziły już 3-1. Następnie nawet podniosły swą przewagę na 5-2. Magda i Alizé odrobiły jedno przełamanie, niestety już w kolejnym gemie po raz kolejny straciły swój serwis. Przegrały seta 6-3, a tym samym cały mecz.

Magda Linette/Alizé Cornet – Eri Hozumi/Miyu Kato 6-3 3-6 3-6