Tenis ziemny – Australian Open: Przykra niespodzianka Radwańskiej

To koniec marzeń o sukcesie Radwańskiej w tegorocznym Australian Open. Polka niespodziewanie uległa Chorwatce Mirjanie Lucić-Baroni w dwóch setach. W Melbourne w grze pozostały więc już tylko nasze deble.

Mecz nie zaczął się najlepiej dla Polki. Agnieszka rozpoczęła od straty swojego serwisu. Szybko ją odrobiła, ale przy swoim kolejnym gemie serwisowym ponownie dała się przełamać. Bardzo zmotywowana Lucić-Baroni grała bardzo regularnie, a Radwańska miała problem z odgrywaniem jej mocnych uderzeń. Kolejne przełamanie nastąpiło przy stanie 3-5. Po długim gemie Chorwatka wykorzystała swojego piątego break-pointa i zakończyła pierwszą partię.

W drugim secie to Polka przełamała już w pierwszym gemie, wykorzystując kilka błędów rywalki. Sama też zaczęła grać lepiej, doczekaliśmy się nawet pierwszego popisowego loba. Krakowianka spokojnie utrzymała przewagę. Wydawało się, że przy większej liczbie błędów Mirjany i większej skuteczności pierwszego serwisu Isi sytuacja została opanowana. Chorwatka jednak ponownie ograniczyła liczbę błędów i wyrównała stan seta na 2-2. Mecz wzniósł się na naprawdę wysoki poziom. Agnieszka miała szanse by ponownie przełamać, ale Lucić-Baroni skutecznie się obroniła. Chorwatka momentami dziś naprawdę kapitalnie. Gdy wchodziła na wyżyny swych umiejętności i nie popełniała błędów, Polka nie miała nic do powiedzenia. Dzięki takiej grze to zawodniczka z Bałkanów przełamała „na sucho” i w ten sam sposób obroniła własne podanie. Sytuacja była naprawdę nieciekawa, gdyż Mirjana prowadziła aż 5-2. W kolejnym gemie miała już dwie piłki meczowe. Pierwszą Polka obroniła, drugiej nie zdołała i zakończyła tegoroczną przygodę z kortami w Melbourne.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że Lucić-Baroni nie wygrała na Australian Open żadnego meczu od 1998 roku! W tym roku przełamała fatalną passę i co więcej, po dzisiejszym triumfie po raz pierwszy w karierze awansowała do trzeciej rundy.

Agnieszka Radwańska – Mirjana Lucić-Baroni 3-6 2-6