Tenis ziemny – Australian Open: Zwycięstwo Kubota w mikście

Łukasz Kubot i jego tajwańska partnerka w grze mieszanej Yung-Jan Chan bez większych problemów pokonali Australijczyków Darię Gavrilovą i Luke’a Saville w pierwszej rundzie miksta na kortach w Melbourne.

Mecz był początkowo wyrównany, żadna z par nie oddawała rywalom zbyt wiele punktów przy własnym serwisie. Niebezpiecznie dla Kubota i Chan było w siódmym gemie. Rywale mieli 2 break-pointy, na szczęście nie zdołali ich wykorzystać. Wtedy przy stanie 3:4 i serwisie Australijczyków Polak i Tajwanka doprowadzili do deciding pointa przy stanie 40-40 i wygrali go, doprowadzając do przełamania. Swojego kolejnego gema serwisowego wygrali bez większych problemów, dzięki czemu mogli cieszyć się ze zwycięstwa w pierwszej partii.

W drugim secie Kubot i Chan przełamali rywali już w pierwszym gemie. Australijczycy wyrównali parę gemów później na 3-3, rozpoczynając tym samym krótką serię przegranych serwisów z obydwu stron, ponieważ chwilę później sami nie utrzymali swego podania, a następnie ponownie przełamali Polaka i Tajwankę, Ostatecznie to Łukasz i Yung-Jan byli ponownie lepsi w całym secie, gdyż jeszcze raz wygrali gema przy serwisie Gavrilovej i Saville’a na 6-5, a następnie utrzymali swoje podanie i zwyciężyli w całym spotkaniu.

Łukasz Kubot/Yung-Jan Chen – Daria Gavrilova/Luke Saville 6-3 7-5