Tenis ziemny – Bastad: Dobry mecz Rosolskiej

Alicja Rosolska zagrała dziś w ćwierćfinałowym pojedynku w deblu. W parze z Oksaną Kałasznikową na korcie ziemnym w Szwecji pokonały rywalki – Jessicę Moore i Prarthanę Thombarę – 6:3 6:1.

Jeszcze nie tak dawno w półfinale wystąpiła Katarzyna Piter. Dziś przyszedł czas na Alicję Rosolską, która teoretycznie miała mieć w miarę łatwe zadanie. Po przeciwnej stronie stanęły przeciwniczki nierozstawione w turnieju. Australijka i Indyjka sprawiły jednak Biało-Czerwonej i jej gruzińskiej partnerce trochę kłopotów w pierwszym secie. W końcu to walka o półfinał.

Rozstawione z numerem drugim tenisistki, Rosolska i Kałasznikowa, nie weszły dobrze w mecz. Pierwsze cztery gemy były wygrywane przez oba deble, jednak wszystkie to przełamania. Australijsko-indyjska para szybko odpowiadały na ataki rywalek. Kolejne trzy gemy uspokoiły nieco grę i w końcu tenisistki wygrywały swoje podania. W ósmym przyszedł czas na Polkę i Gruzinkę, które zdobyły break pointa, a seta wygrały 6:3.

W drugiej partii również doszło do kilku przełamań, z tym, że tym razem większość na korzyść Rosolskiej i Kałasznikowej. Tenisistki nie odpuszczały od samego początku. Już w trzecim gemie wypracowały sobie przewagę, odbierając serwis przeciwniczkom, a poprawiły to jeszcze w piątym. Moore i Thombare odrobiły jednego break pointa, ale to niewiele im dało. Polka i Gruzinka zdobyły jeszcze jedno ich podanie, zapewniając sobie pewny awans do półfinałowej rozgrywki.

Alicja ROSOLSKA/Oksana KAŁASZNIKOWA (2) – Jessica MOORE/Prarthana THOMBARE 6:3 6:2