Tenis ziemny – Fed Cup: Bez Radwańskiej w Estonii

Klaudia Jans-Ignacik – kapitan polskiej reprezentacji w Pucharze Federacji ogłosiła skład na spotkanie I grupy europejsko-afrykańskiej z Estonią w Tallinie, które odbędzie się w dniach 8-11 lutego. W drużynie nie znalazła się najlepsza polska tenisistka – Agnieszka Radwańska.

Polski Związek Tenisowy poinformował dziś, że Klaudia Jans-Ignacik zadecydowała, które zawodniczki w lutym udadzą się razem z nią do stolicy Estonii. Szansę tę otrzymały Magda Linette, Katarzyna Piter, Paula Kania i Magdalena Fręch. W składzie nie znalazła się jedna z czołowych tenisistek świata, czyli Agnieszka Radwańska. Powodem był zapewne napięty kalendarz Polki i to, że (przynajmniej „na papierze”) Estonia nie jest szczególnie wymagającym rywalem.

Zwycięzca tego starcia awansuje do barażu o II grupę światową. Ewentualnego rywala w tymże poznamy już 16 stycznia, po losowaniu, które odbędzie się w Melbourne. W tym australijskim mieście właśnie wtedy rozpocznie się też pierwszy w sezonie turniej wielkoszlemowy – Australian Open.

Szymon Frąckiewicz472 Posts

<p>Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password