Tenis ziemny – Halle: Pewny marsz po wygraną turniejowych „jedynek”!

W ekspresowym tempie po kolejny triumf w tegorocznym cyklu ATP wędruje chyba najlepsza i najrówniej grająca para tego sezonu na światowych kortach. Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali dziś do półfinału gry podwójnej turnieju w niemieckim Halle!

Hiszpanie to ćwierćfinaliści igrzysk olimpijskich z Rio de Janeiro, jednak ze sobą w parze po raz ostatni zagrali oni w październiku zeszłego roku. W Halle rozpoczęli oni od pokonania Santiago Gonzaleza i Mate Pavicia w trzech setach (7:5, 1:6, 10:6). Dziś jednak para z Półwyspu Iberyjskiego nie miała najmniejszych szans.

Dość powiedzieć, że w partii inauguracyjnej Ferrer i Agut serwowali trzy razy i tylko raz wyszli ze swojego podania zwycięsko. W całym pierwszym secie w siedmiu gemach Hiszpanie wyszli zwycięsko tylko z trzynastu wymian, co idealnie pokazuje wyższość polsko-brazylijskiej pary, która swoje dwa ostatnie gemy serwisowe wygrała do 0, zamykając seta w stosunku 6:1.

Drugi set toczył się już według dużo bardziej zaciętego scenariusza, bo aż do stanu 4:4 długie i zacięte gemy kończyły się zwycięstwem serwujących. Dopiero w dziewiątym gemie polsko-brazylijski duet dał rywalom wygrać tylko dwa punkty, po czym przegrali pierwszy punkt w kolejnym gemie, by wygrać jednak kolejne cztery i zakończyć seta wynikiem 6:4.

Przed Polakami półfinał, w którym zmierzą się z francusko-rumuńskim deblem Jean-Julien Rojer i Horia Tecau lub francusko-hiszpańską parą Fabrice Martin i Alberto Ramos Vinolas.

Łukasz Kubot (Polska), Marcelo Melo (Brazylia) [1] – Roberto Bautista-Agut (Hiszpania), David Ferrer (Hiszpania) 6:1, 6:4

Radosław Kępys555 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password