Tenis ziemny: Iga Świątek z pierwszym zwycięstwem w seniorskich rozgrywkach


Nadzieja polskiego tenisa – 15-letnia Iga Świątek – otrzymała dziką kartę do kwalifikacji turnieju ITF w Sztokholmie. Zajmująca 12. miejsce w rankingu juniorek tenisistka bez problemu przeszła pierwszą rundę kwalifikacji, notując tym samym swoje pierwsze zwycięstwo w turnieju punktowanym do rankingu WTA.

Polka dostała od organizatorów dziką kartę, uprawniającą do występu w kwalifikacjach rozgrywanego w stolicy Szwecji futuresa o puli nagród 10 tys. $. Dzięki temu Iga właśnie zalicza swój debiut w seniorskich rozgrywkach. W pierwszym meczu nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem swojej rówieśniczki ze Szwecji – Caijsy Wildy Hennemann. Świątek rozbiła ją 6-0 6-1.

O wejście do głównej drabinki zmierzy się z inną reprezentantką gospodarzy, dwa lata starszą, Ebbą Rosberg.Szymon Frąckiewicz423 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Wierny słuchacz muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password