Tenis ziemny – Roland Garros: Dobre losowanie naszych reprezentantów

Dziś poznaliśmy drabinki turniejów singla do drugiego turniej wielkoszlemowego w sezonie, czyli paryskiego Roland Garros. Trzeba przyznać, że w tym elemencie Polakom szczęście sprzyjało, gdyż powinni być faworytami w pierwszej rundzie.

W turnieju kobiet zobaczymy dwie nasze tenisistki. Mającą w tym sezonie spore problemy z formą Agnieszkę Radwańską i całkiem przyzwoicie grającą ostatnio Magdę Linette. Radwańska zmierzy się notowaną na 201. miejscu w rankingu WTA dwudziestoletnią Francuzką Fioną Ferro. Linette stanie naprzeciw jej rodaczce – notowanej 55 miejsc niżej Alize Lim.

Jeśli zdołają awansować do drugiej rundy, to Radwańska z Japonką Naomi Osaką, bądź jedną z kwalifikantek, a Linette z Czarnogórką Danką Kovinić lub Chorwatką Aną Konjuh.

Jedyny nasz singlista w turnieju, wciąż grający z zamrożonym rankingiem łodzianin Jerzy Janowicz wylosował jednego z kwalifikantów.

Szymon Frąckiewicz537 Posts

Na stronie od lipca 2016. Wielbiciel tenisa i skoków narciarskich. Specjalizuje się także w pisaniu o narciarstwie alpejskim, baseballu i softballu oraz kolarstwie. Fan muzyki alternatywnej, pasjonat geografii.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password