Tenis ziemny – US Open: Ćwierćfinał znów nie dla Agnieszki Radwańskiej

Po raz piąty w swojej karierze Polka grała w IV rundzie Us Open i po raz piąty nie udało jej się przez nią przebrnąć. Tym razem za mocna okazała się być, grająca swój mecz życia Ana Konjuh. 

US Open to jedyny turniej wielkoszlemowy, w którym Agnieszka Radwańska nie dotarła nigdy do ćwierćfinału. Wszystko wskazywało na to, że tym razem w końcu Polce uda się ta sztuka. Jej rywalką w czwartej rundzie była 18 letnia Ana Konjuh, która zajmuje obecnie 92 miejsce w rankingu WTA. W tym pojedynku Radwańska wydawała się być murowaną faworytką, jednak Chorwatka rozegrała swój mecz życia i to ona może się cieszyć z miejsca w ćwierćfinale.

Początek spotkania zdecydowanie należał do Polki, która błyskawicznie wyszła na prowadzenie 2:0, jednak równie szybko przełamaniem na przełamanie odpowiedziała Chorwatka i po chwili na tablicy wyników zrobił się remis. Wyrównana gra toczyła się do stanu 3:3, wówczas mimo obronienia trzech break – pointów Radwańska przegrała gema przy własnym serwisie. Ta przewaga pozwoliła Konjuh wygrać ostatecznie pierwszą partię 6:4.

Druga partia od początku była bardzo wyrównana. Obie tenisistki pewnie wygrywały swoje podania, aż do stanu 4:4. Wówczas przy serwisie Polki na prowadzenie 40:0 wyszła Chorwatka, Agnieszka zdołała obronić jednego – break pointa, jednak już po chwili z przełamania cieszyła się jej rywalka. Radwańska w całym meczu nie potrafiła znaleźć odpowiedzi na mocne, kątowe zagrania swojej przeciwniczki i to właśnie Ana Konjuh wygrała drugą partię 6:4 i całe spotkanie 2:0.

Wynik, czwarta runda US Open singiel pań:

Ana Konjuh (CRO) – Agnieszka Radwańska (POL)              6:4, 6:4

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password