Tenis ziemny – WTA Nottingham: Świetny początek Linette

Gdy emocje już opadną… Po Roland Garros przyszedł czas na kolejny turniej. Tym razem Magda Linette rozpoczęła swoją przygodę w Wielkiej Brytanii. W pierwszej rundzie w Nottingham zmierzyła się z wyżej rozstawioną reprezentantką Francji – Ocean Dodin.

25-letnia reprezentantka Polski pnie się coraz wyżej w rankingu WTA. Po dosyć udanym występie na paryskich kortach ziemnych, przyszedł czas na zmierzenie się na angielskiej trawie. Już na początku Linette nie trafiła na łatwą przeciwniczkę. Po drugiej stronie siatki stanęła zaledwie 20-latka z Francji, która jest rozstawiona w turnieju z 56. numerem.

Spotkanie zaczęło się równo. Obie panie rozgrywały swoje podania, bez większych problemów je wygrywając. Przyszedł czas na dziewiąty gem, kiedy Polka postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Przełamała wówczas przeciwniczkę, mając ku temu dwa break pointy.
Taki odważny krok i dobra gra doprowadziły ją do drugiego seta. Gra nie była taka prosta, jak w pierwszej partii. Linette przełamała swoją rywalkę w trzecim gemie, ale w ósmym ta odebrała swoją stratę i gra znów się wyrównała.
Sytuacja nabrała rumieńców ponownie w jedenastym gemie. Polka miała wówczas trzy break pointy, ale żadnego z nim nie udało się jej wykorzystać. Doszło do tie-breaka. Łatwo nie było. Szybko na kilkupunktowe prowadzenie wyszła Dodin, jednak Magda zebrała się równie szybko do lepszej gry. To doprowadziło ją do awansu do drugiej rundy.

Magda Linette (POL) – Ocean Dodin (FRA) 6:4 7:6(5)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password