Tenis ziemny – WTA Sydney: Radwańska w ćwierćfinale!

Agnieszka Radwańska pewnie wygrała z amerykańską kwalifikantką Christiną McHale w II rundzie turnieju w Sydney. Polce nie przeszkodziła nagła zmiana kortu, deszcz, czy nawet problemy z naciągiem.

Dzisiejsze spotkanie Polki opóźniło się w związku z długim meczem Kolumbijczyka Santiago Giraldo z Hiszpanem Marcelem Granollersem na korcie numer 1 (6-7 7-5 6-3). W związku z tym organizatorzy zadecydowali o przeniesieniu meczu Radwańskiej i McHale na kort centralny.

Mecz zdecydowanie lepiej zaczęła Amerykanka. McHale dwukrotnie przełamała Agnieszkę i szybko wyszła na prowadzenie 3-0! Jak się później okazało, przyczyną były prawdopodobnie zbyt mocno naciągnięte struny w rakiecie Polki. Na szczęście jeszcze w trakcie spotkania Dawid Celt rozwiązał ten problem, udając się do serwisu. Gra kwalifikantki się nieco posypała, natomiast Radwańska wracała na dobre tory. Szybko odrobiła stratę. Druga część seta była dość wyrównana, przez co o wyniku tejże partii zadecydował tie-break. W nim tenisistka z Krakowa rozbiła swoją rywalkę, oddając tylko jeden punkt.

W drugim secie Isia zagrała koncertowo. Szybko wyszła na prowadzenie 4-0. Wtedy zaczął padać deszcz i mecz musiał zostać przerwany. Na szczęście nie na długo. Tenisistki szybko wróciły do gry. Radwańska oddała McHale już tylko jednego gema i tym samym znalazła się w ćwierćfinale.

Kolejną rywalką Polki, jutro około 8:30, będzie Chinka Ying-Ying Duan, która w 1/8 nieoczekiwanie pokonała Coco Vandeweghe z USA 6-3 6-2.