Tenis ziemny – Wuhan: Pewne zwycięstwo Radwańskiej, teraz powtórka z Tokio!

TestYou Brain - Be a champion - train your brain with light semaphores

Nie miała problemów Agnieszka Radwańska z awansem do 3. rundy turnieju w Wuhan. Nasza najlepsza tenisistka ograła we wczesny wtorkowy poranek polskiego czasu Rosjankę Jekaterinę Makarową (6:4, 6:1). W kolejnej rundzie poziom trudności powędruje jednak dużo wyżej, gdyż Polka po raz drugi w ciągu czterech dni zmierzy się z Caroliną Wozniacki. 

Mecz z Jekateriną Makarową od początku układał się dla Polki bardzo dobrze. Już w trzecim gemie udało się jej przełamać podanie Rosjanki do 15 i wyjść na prowadzenie 2:1. Co prawda w 8. gemie atut zdobyty wcześniej został odebrany, bo tym razem Polka została przełamana, ale nie przeszkodziło jej to, by w kolejnej rozgrywce z powrotem uzyskać przewagę przełamania i w całym secie triumfować w stosunku 6:4.

Druga partia ułożyła się dla polskiej tenisistki jeszcze lepiej. Już w pierwszym gemie Makarowa musiała przełknąć gorycz przełamania i to bez zdobyczy punktowej. Taka sama sytuacja miała miejsce w 5. gemie drugiej partii, co skutkowało prowadzeniem 4:1. Dwa gemy później Polka zakończyła spotkanie, dopełniając hat-trick przełamań w drugim secie, wygrywając drugą partię 6:1.

Po bardzo dobrym i spokojnym meczu Radwańska może skupić się na kolejnym spotkaniu, w którym będzie chciała odegrać się swojej przyjaciółce Carolinie Wozniacki za porażkę z półfinału turnieju w Tokio, który odbył się w sobotę. Biorąc pod uwagę spore zmęczenie rywalki oraz sporą chęć rewanżu, można zaryzykować stwierdzenie, że Polka będzie faworytką tego spotkania. Za Dunką przemawia bardzo korzystny bilans spotkań z Agnieszką – 9:4. Oby po kolejnym meczu ten bilans wyglądał trochę lepiej.

2. runda turnieju WTA w Wuhan:
Agnieszka Radwańska 
– Jekaterina Makarova 6:4, 6:1

Radosław Kępys524 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password