Tenisowe rankingi: Skok Piter, Janowicz wciąż 15.

tenisJak zwykle w poniedziałek opublikowano najnowsze rankingi ATP oraz WTA. W oczy rzuca nam się dość spory skok Katarzyny Piter, która stoi przed szansą wystąpienia w Australian Open 2014 bez eliminacji.

Katarzyna Piter po osiągnięciu ćwierćfinału w Luksemburgu przesunęła się na najwyższą w karierze  – 120. pozycję. Wcześniej sklasyfikowana była na 144. miejscu. Oznacza to, iż w eliminacjach styczniowego Australian Open będzie rozstawiona. Wciąż ma szanse na występ bez eliminacji, musi jednak dobrze spisać się w dwóch turniejach ITF w Azji, na które wylatuje w przyszłym tygodniu. Potrzebne po nich jest miejsce 108. w rankingu WTA.

Agnieszka Radwańska pozostaje na 4. miejscu, jednak po wycofaniu się Szarapowej z turnieju WTA Championship ma szanse na awans na 3. lokatę, bowiem do Rosjanki traci zaledwie punkt. Siostra Urszula spadła o jedną lokatę i w tej chwili jest 43.

W czołowej „200” mamy jeszcze dwie Polki. Magda Linette jest 161., a Paula Kania 196.

Pozycji swej w rankingu ATP nie zmienił Jerzy Janowicz, który pozostał na 15. miejscu. Zmieniła się natomiast druga i trzecia rakieta kraju. Łukasz Kubot dzięki awansowi do 2. rundy w Wiedniu przesunął się o cztery miejsca na 70. pozycję i wyprzedził Michała Przysiężnego, który spadł na 73. miejsce.

Warto podkreślić spory awans Piotra Gadomskiego, który po triumfie w turnieju ITF na Węgrzech przesunął się na 358. miejsce, czyli o 71 pozycji.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password